Вычислить 0,25+1/12: (1/3∙1,25-9/16)

+5
Ответы (1)
  1. 2 июня, 17:25
    0
    1) 1/3*125/100=125/300=5/12

    2) 5/12-9/16 = (20-27) / 48=-7/48

    3) 1/12: (-7/48) = 1/12 * (-48/7) = - 4/7

    4) 0,25 + (-4/7) = 0,25-0,6 = - 0,35