1) 1,3yэто дробь+2=-1,6yдробь+5

2) 2x - (5x-6) = 7 + (x-1)

3) 3x-1=2 х - (4-х)

4) 2 (х-3) = - 3 (х+2)

5) 2 (х-5) - 7 (х+2) = 1

6) 1,2 у дробь-3=-1,6 у дробь-7

7) 5 х - (2 х-9) = 6 + (х+3)

8) 7 х-8=4 х - (1-3 х)

9) 3 (х+4) = - 4 (х-3)

10) 3 (х+2) - 8 (х-4) = - 2

+4
Ответы (1)
  1. 29 мая, 18:59
    0
    2) 2x - (5x-6) = 7 + (x-1)

    2 х-5 х+6=7+х-1

    -4 х=0

    х=0

    3) 3x-1=2 х - (4-х)

    3 х-1=2 х-4+х

    0 х=-3

    нет решения

    4) 2 (х-3) = - 3 (х+2)

    2 х-6=-3 х-6

    5 х=0

    х=0

    5) 2 (х-5) - 7 (х+2) = 1

    2 х-10-7 х-14=1

    -5 х=25

    х=-5

    6)

    7) 5 х - (2 х-9) = 6 + (х+3)

    5 х-2 х+9=6+х+3

    2 х=0

    х=0

    8) 7 х-8=4 х - (1-3 х)

    7 х-8=4 х-1+3 х

    0 х=7

    нет решений

    9) 3 (х+4) = - 4 (х-3)

    3 х+12=-4 х+12

    7 х=0

    х=0

    10) 3 (х+2) - 8 (х-4) = - 2

    3 х+6-8 х+32=-2

    -5 х=-40

    х=8