Разложите на множители:

х^4-16 х^2=

-4x^2-8xy-4y^2 =

+3
Ответы (1)
  1. 28 июня, 16:14
    +2
    Х^4-16 х²=х² (х²-16) = х² (х-4) (х+4)

    -4x²-8xy-4y²=-4 (х²+2 ху+у²) = - 4 (х+у) ²