Разложите мнагочлен на множители:

1) 3a^2c-3c^3=

2) c-16c^3=

+4
Ответы (1)
  1. 15 января, 07:59
    0
    1) 3a²c-3c³=3c (a²-c²) = 3c (a-c) (a+c)

    2) c-16c ³ = c (1-16c ²) = c (1-4c) (1+4c)