Упростить выражение

1) 0,4 (х-5 у) + 1,5 (2 х-у) =

2) с - (3 с - (5 с-1)) =

+4
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 19:51
    0
    1) 0,4 (х-5 у) + 1,5 (2 х-у) =

    0,4 х-2 у+3 х-1,5 у=

    3,4 х-3,5 у.

    2) с - (3 с - (5 с-1)) =

    с - (3 с-5 с+1) =

    с - (-2 с+1) =

    с+2 с-1=

    3 с-1.