Упростите и решите: 7 (4+с) = (3 с-5), при с = 3

4 (три четвёртых)

+2
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 19:45
    0
    7 (4+с) = 3 с-5

    28+7 с=3 с-5

    7 с-3 с=-5-28

    4 с+33=0

    4*3/4+33=3+33=36

    28+21/4=9/4-5

    112/4+21/4=9/4-20/4

    133/4+11/4=144/4=36

    Ответ: 36.