Разложите на множители

(3 а-1) (2 а-3) - 2 а (3 а+5)

(m+3) в квадрате - (m-2) (m+2)

(a-1) в квадрате - (а+1) (а-2)

(с+2) (с-3) - (с-1) в квадрате

+4
Ответы (1)
  1. 4 июня, 12:38
    0
    1) 6 а²-9 а-2 а+3-6 а²-10 а=-21 а+3=3 (-7 а+1)

    2) m²+6m+9 - (m²+2m-2m-4) = m²+6m+9-m²-2m+2m+4=6m+13

    3) a²-2a+1 - (a²-2a+a-2) = a²-2a+1-a²+2a-a+2=-a+3

    4) c²-3c+2c-6 - (c²-2c+1) = c²-3c+2c-6-c²+2c-1=c-7