представте в виде многочленов

1) (а-2) 3

2) (2 у-3) 3

3) (y+3) 3

4) (3n-2m) 3.

+1
Ответы (1)
  1. 4 января, 20:33
    0
    1) (а-2) 3=3 а+3 * (-2) = 3 а-6

    2) (2 у-3) 3=3*2 у+3 * (-3) = 6 у-9

    3) (у+3) 3=3 у+3*3=3 у+9

    4) (3n-2m) 3=3*3n+3 * (-2m) = 9n+-6m