Решите ребята) 3x²+4x-15=0

+2
Ответы (1)
  1. 28 мая, 20:12
    0
    3x²+4x-15=0 x1 = (-4-14) / 6=-3

    D=16-4x (-15) x3 x2 = (-4+14) / 6=5/3

    D=196