А) 3 1/8 : (-5/16) + 3 3/4 * (-20)

б) 1/8 + 3/4 - 5 1/16

+4
Ответы (1)
  1. 26 ноября, 22:55
    0
    А) 3 1/8 : (-5/16) + 3 3/4 * (-20) = - 25/8 * 16/5 + 15/4 * (-20) = - 5/8 * 16/1-15/4*20=

    = - 5/1 * 2/1-15/1*5=-10-75=-85

    б) 1/8 + 3/4 - 5 1/16=2/16+12/16 - 4 17/16=14/16-4 17/16=-4 3/16