Разложите на множители:

1) 3ab+7ac

2) 5a (в кубе) b-2a (в квадрате) b (в квадрате)

3) 6b (в кубе) - 3b

+2
Ответы (1)
  1. 1 декабря, 21:53
    0
    1) 3ab+7ac=a (3b+7c)

    2) 5a^3b-2a^2b^2=ab (5a^2-2ab)

    3) 6b^3-3b=3b (2b^2-1)