Докажите тождество.

1) (x-5) (x+8) - (x+4) (x-1) = - 36

+4
Ответы (2)
  1. 17 июня, 20:25
    0
    X^2 - "икс в квадрате"

    (x-5) (x+8) - (x+4) (x-1) = - 36

    x^2+8x-5 х-40-х^2+х-4 х+4=-36

    -40=-36-4

    -40=-40 (верно)
  2. 17 июня, 21:20
    0
    1) (х-5) (х+8) - (х+4) (х-1) = - 36

    х-5 х+8-х-4 х-1=-36

    -9 х-7=-36