Упростите выражение

4y (y-9) - (y-10) (y+3)

Решите плс

+4
Ответы (2)
  1. 27 мая, 05:32
    0
    4y (y-9) - (y-10) (y+3) = 5 у-36 у-у+10*у+3 = (-30 у+10) * (у+3) = - 110 у+30.
  2. 27 мая, 06:23
    0
    5y-9-y+10 умножитьy-3