Arcsin 1-arcsin 0,5+arcsin (-√3:2)

+1
Ответы (1)
  1. 25 января, 22:51
    0
    Arcsin1 - arcsin (1/2) + arcsin (-√3/2) = π/2 - π/6 - π/3 = 0