Сократите дробь a^2-13a+30/-2a^2+5a+3

+1
Ответы (1)
  1. 2 февраля, 00:57
    0
    А²-13 а+30=0

    Д = (-13) ²-4*30=169-120=49

    а1=13-7/2=3

    а2=13+7/2=10

    -2 а²+5 а+3=0

    Д=5²-4 * (-2) * 3=25+24=49

    а1=-5-7/2 * (-2) = 3

    а2=-5+7/2 * (-2) = - 0.5