Упростите выражение a (a-b) (a+b) - (a+b) (a^2-ab+b^2) + b^2 (a+b) е

+3
Ответы (2)
  1. 6 октября, 21:04
    0
    A (a-b) (a+b) - (a+b) (a^2-ab+b^2) + b^2 (a+b) = а (a²-b²) - (a³+b³) + ab²+b³=a³-ab²-a³-b³ + ab²+b³ = (a ³-a ³) + (-ab ²+ab ²) + (-b ³+b ³) = 0
  2. 6 октября, 22:47
    0
    A^3-ab^2-a^3+a^2b-ab^2-a^2b+ab^2-b^3 + (ab^2+b^3) = - ab^2-b^3+ab^2+b^3=0