Сократите дробь: 3 у/у2-2 у

+5
Ответы (2)
  1. 21 сентября, 08:58
    0
    3 у / (у^2-2 у) = 3 у / (у (у-2)) = 3 / (у-2)

    Сначала выносим у за скобки в знаменателе, а затем сокращаем дробь (делим и числитель, и знаменатель на у).
  2. 21 сентября, 09:02
    0
    3 у/y2-2y/2y = y

    p. s 2 у мы поставили в дробь