A) (3/4 + 1/6) * 3 + (5/6 - 1/2) : 2/9

+3
Ответы (2)
  1. 3 мая, 13:56
    0
    1) 3/4+1/6=9/12+2/12=11/12

    2) 11/12*3=11/4

    3) 5/6-1/2=5/6-3/6=2/6=1/3

    4) 1/3:2/9=1/3*9/2=3/2

    5) 11/4+3/2=11/4+6/4=17/4
  2. 3 мая, 16:20
    0
    (3/4+1/6) * 3 + (5/6 - 1/2) : 2/9=

    1) 3/4+1/6=11/12

    2) 5/6-1/2=1/3

    3) 11/12 * 3=2 3/4

    4) 1/3 : 2/9=1 1/2

    5) 2 3/4 + 1 1/2=4 1/4