24 а+47 а+53 а+76 а, еслиа=47

128 р-72 р-28 р, еслир=11.

+1
Ответы (1)
  1. 1 июня, 14:44
    0
    24 а+47 а+53 а+76 а = 200 а

    если а=47, то 200 * 47 = 9400

    128 р-72 р-28 р = 28 р

    если р=11, то 28 * 11 = 308