4-1 2/3

3 2/7-6/7

3 3/4+1 1/2 2 5/6-1 5/12 решите

+3
Ответы (1)
  1. 17 августа, 20:17
    0
    1) 4-1 2/3=3 3/3-1 2/3=2 1/3

    2) 3 2/7-6/7=2 9/7-6/7=2 3/7

    3) 3/4+1 1/2=3/4+1 2/4=1 5/4=2 1/4

    4) 2 5/6-1 5/12=2 10/12-1 5/12=1 5/12