512*7+488*7=

960*8+140*8=

800*4-450*4=

3*315-3*150

+2
Ответы (2)
  1. 9 мая, 19:51
    0
    1) (512+488) * 7=1000*7=7000

    2) (960+140) * 8=1100*8=8800

    3) (800-450) * 4=350*4=1400

    4) (315-150) * 3=165*3=495
  2. 9 мая, 19:55
    0
    1).512*7+488*7=3 584+3 416=7 000

    2).512*7+488*7 = 7 680 + 3 416=8 800

    3) 800*4-450*4 = 3 200-1 800 = 1 400

    4) 3*315-3*150 = 945-450 = 495