5 а+3 а-4 а+7

11 х+11 у-4 х+15 у

+5
Ответы (2)
  1. 22 января, 00:19
    0
    (5+3-4+7) a=11a

    11-4x+11+15y=7x+26y
  2. 22 января, 03:02
    0
    5 а+3 а-4 а+7=4 а+7

    11 х+11 у-4 х+15 у=7 х+26 у