Упростите выражения:

0,05a+a=

2,3y+y=

12x+0,6x+

y+66y=

0,3m+0,7m=

a-0,8a=

2y-0,5y=

9,5n-8,5n=

8,2y-4y=

3,5x-x=

+5
Ответы (1)
  1. 14 марта, 22:48
    0
    1) 0,05 а+а=1,05 а

    2) 2,3 у+у=3,3 у

    3) 12 х+0,6 х=12,6 х

    4) у+66 у=67 у

    5) 0,3m+0.7m=1m

    6) а-0,8 а=0,2 а

    7) 2 у-0,5 у=1,5 у

    8) 9.5n-8.5n=1n

    9) 8,2 у-4 у=4,2 у

    10) 3,5 х-х=2,5 х