Срвните дроби 20/43 и 43/20; 6/12 и 7/14; 7/2 и 7/3; 18/19 и 19/18; 5/15 и 7/21; 8/5 и 8/7

+5
Ответы (1)
  1. 20 августа, 05:45
    0
    1) 20/43 и 43/20 - > 20/43 и 2 (3/20) - > 20/43 < 2 (3/20)

    2) 6/12 и 7/14 - > 42/84 и 42/84 - > 42/84 = 42/84

    3) 7/2 и 7/3 - > 21/6 и 14/6 - > 21/6 > 14/6

    4) 18/19 b 19/18 - > 18/19 и 1 (1/18) - >8/19 < 1 (1/18)

    5) 5/15 и 7/21 - > 35/105 и 35/105 - > 35/105 = 35/105

    6) 8/5 и 8/7 - > 56/35 и 40/35 - > 56/35 > 40/35