Решите уравнения!

4 у + 2 у - у=20

7 у + у - 2 у=24

х + 8 х=72

+2
Ответы (2)
  1. 19 октября, 21:16
    0
    4y+2y-y=20

    5y=20

    y=20:5

    y=4

    7y+y-2y=24

    6y=24

    y=24:6

    y=4

    x+8x=72

    9x=72

    x=72:9

    x=8
  2. 19 октября, 21:19
    0
    1) 5 у=20

    у=4.

    2) 6 у=24

    у=4

    3) 9 Х=72

    Х=8