Log 2 (x^2-7) = logx+4 (x+4)

+4
Ответы (1)
  1. 18 февраля, 01:58
    0
    logx+4 (x+4) = 1

    Log2 (x^2-7) = 1

    2^1 = x^2-7

    x^2=9 x=+-3