78 - (24,475 - (7/30+2/3+0,125+0,625)) - 37,175+11 5/6

+4
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 02:28
    0
    1) 7/30+2/3=7/30+20/30=27/30=9/10

    2) 0,125+0,625=0,75

    3) 9/10+0,75=0,9+0,75=1,65

    4) 24,475-1,65=22,825

    5) 78-22,825=55,175

    6) 55,175-37,175=18

    7) 18+11 5/6=29 5/6