Упростите выражения:

а) 38 а+45 а=

б) 81 р-16 р=

в) n+85n-18n=

г) 29 у-11 у-у=

+5
Ответы (1)
  1. 15 сентября, 19:26
    0
    А) 38 а+45 а=83 а

    б) 81 р-16 р=65 р

    в) n+85n-18n=1 n+85n-18n=104n

    г) 29 у-11 у-у = 29 у-11 у-1 у = 17y