Раскрыть скобки, 1) a + (b-c), 2) x - (y+2), 3) m - (-n-k), 4) 9 - (a+b+c), 5) x - (-3+y-z), 6) m + (8+n-k), 7) a - (b-c+d), 8) x + (y-z+8), 9) m - (-2+n+k)

+4
Ответы (1)
  1. 13 декабря, 21:56
    0
    1) a + (b-c) = a+b-c

    2) x - (y+2) = x-y-2

    3) m - (-n-k) = m+n+k

    4) 9 - (a+b+c) = 9-a-b-c=-a-b-c+9

    5) x - (-3+y-z) = x+3-y+z=x-y+z+3

    6) m + (8+n-k) = m+8+n-k=m+n-k+8

    7) a - (b-c+d) = a-b+c-d

    8) x + (y-z+8) = x+y-z+8

    9) m - (-2+n+k) = m+2-n-k=m-n-k+2