Упрости выражения (1) 42 х: 7 + (65 х+39 х) : 13; (2) 65 у: 5 + (171 у-95 у) : 19; (3) (161 х-92 х) : 23+17 х; (4) (581 у*5) : 83-13 у;

+4
Ответы (1)
  1. 25 декабря, 22:54
    0
    1) = 6x+5x+3x=14x 2) = 13 у+9 у-5 у=17 у 3) = 7 х-4 х+17 х=21 х 4) = 7*5y-13y=35y-13y=22y