упрастите выражение: 42 х: 7 + (65 х+39 х) : 13 = 65 у: 5 + (171 у-95) : 19 = (161 х-92 х) : 23+17 х = (581 у*5) 83-13 у=

+1
Ответы (1)
  1. 8 сентября, 08:38
    0
    1) 42x:7 + (65x+39x) : 13 = 6x+104x:13=6x+8x=14x

    2) 65y:5 + (171y-95y) : 19=13y+76y:19=13y+4y=17y

    3) (161 х-92 х) : 23+17 х = 69 х: 23+17 х = 3 х+17 х=20 х

    4)