5/12y + 1,3 = 0,53 + 7/8y

+2
Ответы (1)
  1. 30 июня, 01:58
    0
    5/12 у-7/8 у=0,53-1,3

    -11/24 у = - 0,77

    у = - 0,77: (-11/24)

    у=1 17/25