5/14+18/35 + (1 1/4-5/14) : (5/12) * 2

+3
Ответы (1)
  1. 17 августа, 08:12
    0
    1) 5/14+18/35 = (5*5+2*18) / 70=61/70.

    2) 5/4-5/14 = (7*5-5*2) / 28=25/28.

    3) 25/28:5/12*2 = (25*12*2) / (28*5) = 600/140=300/70

    4) 61/70+300/70=361/70=5¹¹/₇₀.