5*b-1209=1256 htibnt gkbbp

+5
Ответы (2)
  1. 5 июля, 07:38
    0
    5b-1209=1256

    5b=2465

    b=493

    Ответ: 493
  2. 5 июля, 10:12
    0
    5b-1209=1256

    5b=1256+1209

    5b=2456

    b=2456:5

    b=493