Log2 √3 + 1/2 log2 4/3

+3
Ответы (1)
  1. 18 мая, 23:02
    -1
    Log2 √3 + 1/2 log2 4/3 = log2 √3+1/2log2 4 - 1/2log2 3=1/2log2 2+1-1/2log2 3=1