5 3/4 + 4 4/5 * (8 3/4 - 7 5/6) =

+4
Ответы (2)
  1. 14 мая, 13:48
    0
    5 3/4 + 4 4/5 * (8 3/4 - 7 5/6) = 1 7/20

    1) 8 3/4-7 5/6=8 9/12-7 10/12=7 21/12-7 10/12=11/12

    2) 4 4/5*11/12=24/5*11/12=22/5=4 2/5

    3) 5 3/4-4 2/5=5 15/20-4 8/20=1 7/20
  2. 14 мая, 16:41
    0
    Короч 13.25+8.8 * (8.25) = 85.85