Разложите на множители трехчлен 100x^2+60x+9

+1
Ответы (2)
  1. 18 сентября, 16:22
    -1
    100 х²+60 х+9 = (10 х+3) ²
  2. 18 сентября, 16:58
    -1
    100 х²+60 х+9=

    D=60²-4*100*9=3600-3600=0

    x1,2 = - 60/200=-0,3

    100x²+60x+9=100 (x+0,3) ²