1/2 - 2/5=

1/4+1/6=

9/10-5/6=

(дроби)

+3
Ответы (2)
  1. 18 мая, 09:28
    0
    1/10

    5/12

    1/15

    gdgdgdgjgtdguji
  2. 18 мая, 10:06
    0
    1/2 - 2/5 = 1/10

    1/4+1/6 = 5/12

    9/10-5/6 = 1/15