Сравните дроби: 3/5 и 2/5. б) 5/6 и 4/5. в) 23/24 и 22/23.

Вычислите: 2/13 + 5/13 б) 4/5-3/4 в) 2/15+1/3 г) 5/16 - 1/24.

+1
Ответы (1)
  1. 18 апреля, 06:38
    0
    3/5 > 2/5

    5/6 > 4/5 / / 25/30 > 24/30

    23/24 > 22/23 / / 529/552 > 528/552

    2/13+5/13 = 7/13

    4/5 - 3/4 = 16/20 - 15/20 = 1/20

    2/15+1/3 = 2/15 + 5/15 = 7/15

    5/16 - 1/24 = 120/384 - 16/384 = 104/384