Уравнение:

5 (2 у-9) + 6 у=4 (3 у-2) - 21

+1
Ответы (2)
  1. 10 августа, 05:47
    0
    10y-45+6y=12y-8-21

    16y-12y=45-29

    4y=16

    y=4
  2. 10 августа, 07:15
    0
    5 (2 у-9) + 6 у=4 (3 у-2) - 21

    10 у-45+6 у=12 у-8-21

    16 у-12 у=45-29

    4 у=16

    у=4