А) 12 * 1/6 * 1 1/2 * 3 3/4 * 4 1/5 б) 3 * 5 1/4 * 1 1/7*5 1/2 * 4/11

+5
Ответы (1)
  1. 29 июля, 11:52
    0
    12 * 1/6 * 1 1/2 * 3 3/4 * 4 1/5 = 47 1/4

    12 * 1/6 = 2

    2*1 1/2 = 2 * 3/2 = 3

    3 * 3 3/4 = 3*15/4=45/4

    45/4*4 1/5 = 45/4*21/5=189/4 = 47 1/4

    3 * 5 1/4 * 1 1/7*5 1/2 * 4/11 = 36

    3 * 5 1/4 = 3*21/4=63/4

    63/4*1 1/7 = 63/4*8/7=18

    18*5 1/2 = 18*11/2=99

    99*4/11=36