1,496: (2,8*x-13,6) = 0,1

+3
Ответы (1)
  1. 9 января, 13:39
    0
    2,8 х-13,6=1,496:0,1

    2,8 х-13,6=14,96

    2,8 х=14,96+13,6

    2,8 х=28,56

    х=28,56:2,8

    х=10,2