12 во 2 степени + (51-47) 3 степени

+4
Ответы (2)
  1. 13 сентября, 14:17
    0
    12^2=144

    51-47=4

    4^3=64

    144+64=208
  2. 13 сентября, 15:28
    0
    1) 51-47=4

    2) 3*3*3=27

    3) 12*12=144