помогите решить d+1/5=4/7+3/7 f+4/5=4/7+3/7 b+2/5=4/7+3/7

+3
Ответы (1)
  1. 16 мая, 15:54
    0
    D+1/5=7/7

    d=7/7-1/5

    d=28/35

    f+4/5=7/7

    f=7/7-4/5

    f=7/35=1/5

    b+2/5=7/7

    b=7/7-2/5

    b=21/35=3/5