сравните дроби: 5/6 и 7/11

7/13 и 7/16

3/8 и 1/6

5/8 и 7/10

3/7 и 9/21

3/5 и 5/8

7/12 и 11/18

+3
Ответы (1)
  1. 27 июля, 07:50
    +1
    5/6 > 7/11 - это 55/66 > 42/66

    7/13 > 7/16 - 112/208>91/208

    3/8 > 1/6 - 9/24 > 4/24

    5/8 < 7/10 - 50/80 < 56/80

    3/7 = 9/21 - 9/21 = 9/21

    3/5 < 5/8 - 24/40 < 25/40

    7/12 < 11/18 - 21/36 < 22/36