2 * 8²⁻24*5+27 = ...

(5²+7 * 8) : (2²+5) = ...

3 * (7²+15²-7*17) = ...

5*8² + 10 * 3^3 - 16 = ...

18^3 : 6 + (2^3 = 4²) = ...

94*85 - 21² = ...

+3
Ответы (1)
  1. 15 июля, 23:11
    0
    1) 81:9=9

    2) 3 * (49+225-119) = 3*155=465

    3) 320+270-16=574

    4) 5832:6 + (8+16) = 972+24=996

    5) 7990-441=7549

    Как-то так)