7y-1-y+1=2y+5

12 4 3

+3
Ответы (1)
  1. 13 июня, 07:57
    0
    7 у-1/12 - у+1/4=2 у+5/3 умножим на 12

    7 у-1-3 (у+1) = 4 (2 у+5)

    7 у-1-3 у-3=8 у+20

    4 у-4=8 у+20

    4 у-8 у=20+4

    -4 у=24

    у=24: (-4)

    у=-6

    Ответ: у=-6.