Решите: (3-1/4+0,5-1/4) = ?

+2
Ответы (1)
  1. 27 июля, 04:31
    0
    3-1/4+0,5-1/4=3

    1) 3-1/4=2 4/4-1/4=2 3/4

    2) 2 3/4+0,5=2 3/4+5/10=2 15/20+10/20=2 25/20=3 5/20=3 1/4

    3) 3 1/4-1/4=3