Помогите 102 - (155.4:14.8+2.1) * 3.5

+5
Ответы (1)
  1. 26 мая, 12:36
    0
    1) 155.4 : 14 = 11.1

    2) 11.1:14.8=0.75

    3) 0.75+2.1=2.85

    4) 2.85*3.5=9.975

    5) 102-9.975=92.025