Сравните числа 10/3 и 5/2, 15/3 и 14/4, 100/9 и 10, 5 и 42/10

+1
Ответы (1)
  1. 15 мая, 02:41
    -1
    1) 10/3 > 5/2=20/6>15/6

    2) 15/3 > 14/4=60/12>42/12

    3) 100/9 > 10.5 > 42/10=100/9 > 105/10 > 42/10=1000/90 > 945/90 > 378/90